Pożyczka pod zastaw samochodu dla firm

 

Nie zawsze dysponujemy czasem wymaganym do załatwienia wszystkich formalności kredytowych lub najzwyczajniej w świecie nasza zdolność kredytowa jest nieco niższa niż przez nas pożądana. Szczęśliwie istnieją bardzo atrakcyjne rozwiązania finansowe, które pozwalają połączyć zalety leasingu i kredytu. W praktyce oznacza to dla nas, że możemy refinansować auto, które już posiadamy – pożyczka pod zastaw samochodu. Czyli, innymi słowy, możemy odzyskać zamrożone w aucie pieniądze poprzez pożyczkę na dowolny cel. Jest to wysoce atrakcyjny instrument finansowy dla każdego przedsiębiorcy, dlatego warto zrozumieć czym dokładnie jest i jak działa. 

Pożyczka pod zastaw samochodu – jak działa

Przedmiot umowy – samochód – pozostaje w dalszym ciągu naszą własnością, dokonujemy jedynie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Wszystkie formalności dopełniane są w trakcie jednej wizyty w wydziale komunikacji. W miesięcznych kosztach firmy mamy w dalszym ciągu prawo uwzględnić koszty związane z pojazdem. Pożyczka pod zastaw samochodu w AutoFund nie obniża zdolność kredytową naszej firmy.

Czy trudno jest uzyskać pożyczkę pod zastaw samochodu?

Nie. W odróżnieniu od kredytu bankowego, pożyczkę pod zastaw samochodu jest znacznie łatwiej uzyskać. Nie są konieczne długotrwałe procedury, jakie znamy z procesów kredytowych. Ocena zdolności kredytowej nie jest weryfikowana w bazach, wobec czego możemy śmiało pożyczać wyższe kwoty bez obaw o historię w BIG, BIK czy KRD. Nie bez znaczenie jest fakt, że jest to rozwiązanie znacznie lepsze niż zabezpieczenie wierzytelności hipoteką. W przypadku trudności ze spłatą zobowiązania, potencjalne konsekwencje nie będą tak dotkliwe. Pieniądze pochodzące z pożyczki pod zastaw możemy przeznaczyć na zupełnie dowolny cel lub finansowanie dowolnie wybranego środka trwałego.

Pożyczka pod zastaw samochodu – konieczne warunki do spełnienia

Z tego rodzaju finansowania możemy skorzystać, gdy jesteśmy właścicielem auta dostawczego do 3,5 T lub osobowego. Jeżeli chcemy zastawić auto osobowe to nie może ono być starsze niż 10 lat, natomiast dla auta dostawczego limit wieku jest nieco bardziej restrykcyjny, gdyż musi ono być młodsze niż 6 lat.

Adnotacja o ustanowieniu zabezpieczenia musi się znaleźć w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu. Wystarczy jedna, króciutka wizyta w urzędzie, lecz oczywiście niczego nie załatwimy, jeśli nie dysponujemy kartą pojazdu.

Pewnym uproszczeniem jest fakt, że wpisy w dowodzie i karcie są w zupełności wystarczające, dlatego absolutnie nie jest konieczne przerejestrowanie pojazdu. To wciąż my pozostajemy formalnymi właścicielami auta. Naszym zadaniem jest tylko dobrze i rozsądnie wykorzystać łatwo i szybko uzyskaną pożyczkę.

 

Blog

Ostatnio dodane aktualności

Pożyczka pod zastaw samochodu dla firm

Nie zawsze dysponujemy czasem wymaganym do załatwienia wszystkich formalności kredytowych lub najzwyczajniej w świecie nasza zdolność kredytowa jest nieco niższa niż przez nas pożądana. Szczęśliwie istnieją bardzo atrakcyjne rozwiązania finansowe, które pozwalają połączyć zalety leasingu i kredytu. W praktyce oznacza to dla nas, że możemy refinansować auto, które już posiadamy - pożyczka pod zastaw samochodu.…

Działamy na terenie całej Polski