Refinansowanie pojazdu

 

Jeżeli dysponujemy niską zdolnością kredytową lub zależy nam na szybkim uzyskaniu pożądanej kwoty bez długotrwałego dostarczania zaświadczeń o osiąganych dochodach oraz weryfikacji naszej historii kredytowej w BIG, BIK czy KRD to wartym rozważenia rozwiązaniem jest pożyczka pod zastaw samochodu. Uzyskamy w ten sposób znacznie wyższą kwotę niż zazwyczaj oferują pozabankowe instytucje finansowe a okres spłaty zobowiązania jest porównywalny ze standardowym okresem kredytowania w banku. AutoFund oferuje pożyczki na 60 mc lat oraz w wysokości do 65% wartości pojazdu.

Refinansowanie Samochodu

Podstawowym pytaniem, które pojawia się analizując to rozwiązanie jest kwestia użytkowania i własności auta. Tymczasem ogromną zaletą tego typu instrumentów finansowych jest fakt, iż pożyczając pieniądze pod zastaw auta wciąż to my jesteśmy jego właścicielami i mamy pełne prawo do jego użytkowania. Łatwo sobie wyobrazić jak pomocnym rozwiązaniem może to być dla osób działających jako kurierzy czy kierowcy busów. Lecz oczywiście nie tylko osoby wykorzystujące samochody w codziennej pracy powinny zainteresować się tym rozwiązaniem.

Jakie auto może być zabezpieczeniem pożyczki?

Oczywiście, aby auto mogło zostać wykorzystane jako zabezpieczenie pożyczki, musi spełniać kilka wymogów. Pożyczka zostanie udzielona w przypadku, gdy dysponujemy autem osobowym lub dostawczym o masie do 3,5 T.  Dodatkowym, ograniczeniem jest fakt, iż auto w momencie udzielania pożyczki nie może być zbyt starsze niż 10 lat. Ponadto to my musimy dysponować kartą pojazdu i ważną polisą OC.

Właściciel pojazdu może być tylko jeden, gdyż to z nim będzie podpisywana umowa. Ponadto, auto musi być wolne od innych tego typu zobowiązań, czyli nie mogą być na nim ustanowione żadne wcześniejsze zabezpieczenia. Z tego typu rozwiązania są oczywiście wykluczone auta, które użytkujemy na zasadzie leasingu.

Jakich formalności musimy dokonać w Urzędzie?

Nie jest wymagane przerejestrowanie pojazdu, osoba biorąca pożyczkę pozostaje jego właścicielem i w tej kwestii nic się nie zmienia. Nie oznacza to, że unikniemy wizyty w Wydziale Komunikacji odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania urzędu, gdyż w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu będącego zastawem pożyczki musi się znaleźć zapis, iż auto jest przedmiotem zabezpieczenia pożyczki. Tego typu formalności swobodnie dopełnimy podczas jednej wizyty w Urzędzie.

 

Blog

Ostatnio dodane aktualności

Refinansowanie pojazdu

Jeżeli dysponujemy niską zdolnością kredytową lub zależy nam na szybkim uzyskaniu pożądanej kwoty bez długotrwałego dostarczania zaświadczeń o osiąganych dochodach oraz weryfikacji naszej historii kredytowej w BIG, BIK czy KRD to wartym rozważenia rozwiązaniem jest pożyczka pod zastaw samochodu. Uzyskamy w ten sposób znacznie wyższą kwotę niż zazwyczaj oferują pozabankowe instytucje finansowe a okres spłaty…

Działamy na terenie całej Polski