Pożyczka pod zastaw samochodu – co warto wiedzieć?

 

Coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę pod zastaw samochodu. Jest to relatywnie prosty sposób na to, aby szybko otrzymać wsparcie finansowe. Opisywane rozwiązanie wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy mają na swoim koncie niespłacone zadłużenia lub nie posiadają stałego źródła dochodu. Historia kredytowa nie ma najmniejszego znaczenia. Pożyczkodawca nie weryfikuje klientów w BIK, ani KRD.

Kto może wziąć pożyczkę pod zastaw auta?

Pożyczka pod zastaw samochodu zarezerwowana jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą i dla klientów prywatnych. Niewątpliwym plusem jest fakt, że pieniądze przyznawane są na dowolny cel. To pożyczkobiorca decyduje o tym, w jaki sposób zostaną one wydane. Warto dodać, że maksymalna kwota pożyczki wynosi nawet 80% wartości samochodu (od 20 000 do 150 000 zł). Czas spłaty to kwestia indywidualna – nie może on jednak przekroczyć 60 miesięcy. W trakcie trwania umowy możliwe jest jej przedłużenie, jednak wymaga to uregulowania odsetek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadłużenie spłacić wcześniej. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a więc wszystko zależy od sytuacji materialnej pożyczkobiorcy.

Czy każdy pojazd może stanowić zabezpieczenie pożyczki?

Nie każdy pojazd może stać się zabezpieczeniem pożyczki. Pierwszym krokiem jest więc zapoznanie się z regulaminem. Duże znaczenie ma marka oraz wiek samochodu. Ważne jest, aby posiadał on tylko jednego właściciela. Ponadto, auto musi posiadać kartę pojazdu oraz polisę OC. Niedopuszczalne są ślady poprzednich zabezpieczeń. Pożyczka udzielana jest zarówno pod zastaw samochodu osobowego, jak i dostawczego (do 3,5 tony). Warto dodać, że nie ma potrzeby przerejestrowywania auta. Niezbędne jest wyłącznie umieszczenie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu. Wszystko to można załatwić w wydziale komunikacji. Wymagane jest również przekazanie depozytu karty pojazdu oraz geolokalizacja samochodu. Najczęściej nie stosuje się innych zabezpieczeń.

Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw?

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie formularza znajdującego się na oficjalnej stronie Internetowej. Trwa to zaledwie krótką chwilę, więc nie trzeba obawiać się nadmiaru czasochłonnych formalności. Należy podkreślić, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy! W przypadku wątpliwości dobrze jest skontaktować się z wykwalifikowaną obsługą. Z pewnością udzieli ona szczegółowych informacji oraz odpowie na zadane pytania. Formalności mogą zostać załatwione w ciągu kilku dni roboczych. Gotówka zostanie przelana na wskazany rachunek bankowy w jeden dzień od podpisania umowy oraz ustanowienia zabezpieczeń.

 

Blog

Ostatnio dodane aktualności

Pożyczka pod zastaw samochodu – co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę pod zastaw samochodu. Jest to relatywnie prosty sposób na to, aby szybko otrzymać wsparcie finansowe. Opisywane rozwiązanie wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy mają na swoim koncie niespłacone zadłużenia lub nie posiadają stałego źródła dochodu. Historia kredytowa nie ma najmniejszego znaczenia. Pożyczkodawca nie weryfikuje…

Działamy na terenie całej Polski