Czym jest pożyczka pod zastaw samochodu?

 

Pożyczka pod zastaw samochodu to doskonałe rozwiązanie dla osób zadłużonych, objętych postępowaniem komorniczym, czy też nieposiadających oficjalnego źródła dochodu. Niezbędne formalności można załatwić w krótkim czasie, a więc nie trzeba obawiać się nadmiaru uciążliwych obowiązków. Wniosek złożony drogą internetową zostanie rozpatrzony tak szybko, jak to tylko możliwe. Oczywiście omawiany rodzaj pożyczki nie jest zarezerwowany dla każdego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie umieszczono zbiór praktycznych informacji.

Czy pożyczkobiorca musi posiadać pozytywną historię kredytową?

Mogłoby się wydawać, że dłużnicy znajdujący się w KRD przez długie lata nie spłacali swoich zobowiązań. Nie zawsze tak jest! Bardzo łatwo trafić do rejestru – nierzadko nawet po uregulowaniu należności wpis nie jest usuwany natychmiast. Pożyczka pod zastaw auta nie wymaga posiadania pozytywnej historii kredytowej. Pieniądze może przeznaczyć na dowolny cel, czyli np. spłatę długów. Jest to również prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie mogą dostarczyć zaświadczenia o dochodach. Banki weryfikują swoich klientów niezwykle dokładnie, przez co proces ubiegania się o pożyczkę może ciągnąć się tygodniami.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę przez internet?

Wystarczy uzupełnić formularz znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie on rozpatrzony w ciągu jednego dnia, a więc nie trzeba obawiać się długiego czasu oczekiwania. Należy mieć świadomość, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z zawarciem umowy! Nie trzeba więc obawiać się zobowiązania. Dobrym rozwiązaniem jest złożenie kilku wniosków u różnych pożyczkodawców, a następnie porównanie ofert. Wiadomym jest, że większość osób dąży do zminimalizowania wysokości kosztów m.in. prowizji.

Czy auto musi zostać przerejestrowane na pożyczkodawcę?

Pożyczka pod zastaw samochodu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nie każdy jednak wie, na jakich zasadach jest ona udzielana. Nie ma konieczności przerejestrowywania auta na pożyczkodawcę i dalej można korzystać z samochodu. Dopiero w momencie braku spłaty zadłużenia staje się on prawnym właścicielem pojazdu. W przypadku problemów z terminową spłatą rat należy bezwzględnie skontaktować się z obsługą. Być może uda się wprowadzić udogodnienia (np. tymczasowe zawieszenie spłaty, zmniejszenie wysokości rat), dzięki którym pożyczkobiorcy łatwiej będzie uregulować należności. Zawarcie umowy o pożyczkę pod zastaw pojazdu wymaga wprowadzenia adnotacji w karcie pojazdu oraz dowodzie rejestracyjnym.

 

Blog

Ostatnio dodane aktualności

Czym jest pożyczka pod zastaw samochodu?

Pożyczka pod zastaw samochodu to doskonałe rozwiązanie dla osób zadłużonych, objętych postępowaniem komorniczym, czy też nieposiadających oficjalnego źródła dochodu. Niezbędne formalności można załatwić w krótkim czasie, a więc nie trzeba obawiać się nadmiaru uciążliwych obowiązków. Wniosek złożony drogą internetową zostanie rozpatrzony tak szybko, jak to tylko możliwe. Oczywiście omawiany rodzaj pożyczki nie jest zarezerwowany dla…

Działamy na terenie całej Polski